Cement szybkowiążący – największe zalety

Oryginalny cement szybkowiążący ma bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z jego dobrodziejstwa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą bliżej poznać największe walory cementu szybkowiążącego i dowiedzieć się jednocześnie, jakie jest jego zastosowanie.

Największe plusy

Największym plusem jest oczywiście możliwość bardzo szybkiego zatrzymanie wypływów wody. Cement szybkowiążący najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak jednoskładnikowa zaprawa, która gotowa jest do użycia zaraz po dodaniu odpowiedniej ilości wody. Do największych zalet tego materiału budowlanego należy zaliczyć również doskonałą przyczepność do różnorodnego podłoża oraz szybkie kotwienie. Warto wspomnieć również i o tym, że w cemencie szybkowiążącym nie znajdziemy dodatków chlorkowych.

Jakie zastosowanie

Jak wspomniano powyżej cement szybkowiążący doskonale nadaje się do szybkiego zablokowania negatywnych przecieków wody na przykład w piwnicach, ścianach wmurowanych w ziemię, szybach wind, kanałach, tunelach albo stawach. Pamiętać należy o tym, że ograniczony do minimum egzotermiczny charakter procesu wiązania nawet w najmniejszym stopniu nie powodować będzie pęknięć, które dochodzą na skutek skurczu termicznego. Cement szybkowiążący może być nakładany na płaszczyznach poziomych i pionowych.