Czym charakteryzuje się porządna chemia budowlana do płytek?

Producenci chemii budowlanej chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe produkty. Bardzo wiele firm i klientów indywidualnych stawia na najtańsze produkty, których zastosowanie niestety wiąże się z bardzo dużym ryzykiem.

O czym należy pamiętać?

Z praktycznego punktu widzenia najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest inwestowanie w chemię budowlaną, która polecana jest przez samego producenta danych płytek. Nawet najlepsze jakościowo materiały mogą ulec zniszczeniu, gdy postawić na złe preparaty. Przy zakupie chemii budowlanej warto wziąć pod uwagę rodzaj i wielkość wszelkich obciążeń termicznych, chemicznych oraz mechanicznych.

Przygotowanie podłoża

Nawet najlepszy jakościowo klej nie zapewni płytkom odpowiedniej przyczepności, gdy podłoże będzie w złym stanie. Aby poprawić nośność podłoża, z pomocą przychodzi profesjonalna chemia budowlana. Wszelkie nierówności w podłożu można wyrównać za pomocą specjalnej masy samopoziomującej. Dzięki porządnej masie można przygotować solidną warstwę pokładową. Jeżeli chodzi o nierówności na ścianie, to warto je wyrównać gotową zaprawą wyrównującą, a nie klejem do płytek. W wilgotnych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się z kolei chemia budowlana o właściwościach uszczelniających. W ostatnim czasie jest duży boom na specjalne izolacje w postaci folii w płynie. Dzięki takim preparatom bez żadnego większego problemu można wykonać trwałe uszczelniania w mokrych pomieszczeniach. Warto poświęcić również nieco czasu, aby wybrać odpowiednie spoiny.