Do prac warsztatowych i nie tylko – Poznaj klucze udarowe

Klucze udarowe to specjalne urządzenia, które pozwalają na szybkie wkręcanie śrub, bez używania sił fizycznej operatora. Tego typu narzędzie przyda się nie tylko podczas prac remontowo-budowlanych, ale także w warsztacie wulkanizacyjnym lub po prostu w samochodzie osobowym. Dzięki kluczowi uda się łatwo i sprawnie wymienić koło. Na rynku można spotkać dwa rodzaje kluczy udarowych: elektryczne i pneumatyczne (działają albo na prąd albo dzięki współpracy ze sprężarką).

Co ważne, tego typu urządzenie należy wybierać z dużą rozwagą, przez wzgląd na jego przeznaczenie. Ceny i szczegółowe opcje są bardzo zróżnicowane. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż w przypadku kluczy pneumatycznych trzeba najczęściej dokupić kompresor i zbiornik. Klucze elektryczne nie wymagają żadnych dodatkowych inwestycji.

klucze-udarowe-phuabc
Na zdjęciu klucze udarowe w ofercie sklepu PHUABC.com.pl

Przed zakupem warto także zorientować się, czy konkretny klucz posiada plastikową bądź metalową walizkę, dzięki której łatwo będzie schować i przetransportować konkretne urządzenie w inne miejsce. Bardzo ważne jest również, by w zestawie znajdował się komplet nakładek pozwalających na dostosowanie klucza do rozmaitych wymiarów śrub.