Gwintownik maszynowy do otworów nieprzelotowych

Gwintowniki maszynowe przeznaczone są do szybkiego wykonywania gwintów w jednym przejściu – oznacza to, że wyrobione narzędzie będzie posiadało pełen zarys gwintu. Generalnie tego typu urządzenia można dostać w rozmaitych normach, można jednak podzielić je na dwie główne grupy…

  • o uchwycie nieprzelotowym (używa się ich do otworów nieprzelotowych);
  • o uchwycie przelotowym (używa się ich do gwintów przelotowych).

gwintownik-maszynowyTyp gwintownika wyznacza nakrój w części roboczej. Co ważne, ilość zwojów jest powiązana z przeznaczeniem konkretnego gwintownika. Uważa się powszechnie, że do otworów nieprzelotowych lepiej wybierać gwintowniki skrętne. Taką poradę trzeba jednak podzielić przez dziesięć – gwintownik skrętny ma inną liczbę zwojów od pozostałych, przez co jego przeznaczenie jest jasno określone.

Gwintowniki maszynowe to narzędzia, które wymagają przestrzegania kilku ważnych zasad. W pewnych wypadkach należy np. zastosować specjalny uchwyt samowyłączający.

Obecnie gwintowniki, dzięki dedykowanym geometriom oraz powłokom, mogą obrabiać w zasadzie każdy materiał. Najbardziej wydajne urządzenia to te, które cechują się centralnym i promieniowym doprowadzaniem chłodziwa.

Gwintowniki maszynowe w PHU ABC

Gwintowniki maszynowe i ręczne w ofercie sklepu PHU ABC