Halogeny sufitowe do łazienki — jak je wybrać?

Łazienka to miejsce, w którym potrzebujemy szczególnie odpowiedniego oświetlenia. Wszelakie czynności o charakterze pielęgnacyjnym, jak na przykład makijaż czy golenie nie mogą obejść się bez właściwego światła z odpowiednią jasnością.

Biorąc pod uwagę, iż łazienki nierzadko pozbawione są dostępu do słonecznego światła, a nawet jeżeli takowe dostępne będzie w łazience, to korzystamy z niej nierzadko o wczesnej porze dnia albo wieczorem, sprawa oświetlenia nabiera większego znaczenia. Jednym z rozwiązań są halogeny sufitowe do łazienki. Jak je wybrać? 

Halogeny łazienkowe

Halogeny łazienkowe mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o źródło światła. Oświetlenie halogenowe do łazienki emituje dużo więcej światła, aniżeli typowe, klasyczne żarówki. Może to być do 70 procent więcej światła. Halogeny LED do łazienek odróżniają się również trwałością, która wynosi do 30 tysięcy godzin ciągłego świecenia. 

Oświetlenie w łazience — LED czy halogen?

Czy do oświetlenia łazienki lepiej jest wybrać LED-y czy może halogeny? Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie posiada swoje plusy i minusy. Nierzadko wybór zależny będzie od oczekiwań i indywidualnych preferencji. Halogeny zapewniają stałą i dużą ilość światła w pomieszczeniach. Są znacznie bardziej energooszczędne, aniżeli tradycyjne żarówki. Nie sprawdzają się do oświetlania luster. LED-y zaś odznaczają się wysoką trwałością oraz energooszczędnością, co czyni je najczęściej wybierają opcją. Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Hurtownia-swiatla.pl