Jak zaaranżować niewielki przedpokój?

Przedpokój jest pierwszym miejscem w naszym mieszkaniu, które wszyscy oglądają. To przedpokój określa charakter mieszkania i pokazuje styl naszego domu. Jak udekorować przedpokój, by był atrakcyjny i ciekawy?

Eleganckie ściany

Wchodząc do przedpokoju przede wszystkim w oczy rzucają się ściany. Ciekawie udekorowane wywołują pozytywne wrażenie o całym mieszkaniu oraz zachęcają do dalszego obejrzenia mieszkania.

Ciekawym pomysłem na dekorację ścian przedpokoju jest werniks metaliczny. Położenie go na ścianie sprawi, że mieszkanie nabierze eleganckiego, subtelnego wymiaru. Szlachetny, metaliczny odcień srebra, złota lub miedzi sprawi, że przedpokój nabierze elegancji i klasy.

Werniks metaliczny (https://budujmy.eu/product-pol-3392-Primacol-Werniks-metaliczny-Miedz-1-l.html) sprawdzi się na ścianie jak i na suficie. Należy jednak zwrócić uwagę, by tynk strukturalny wykończony werniksem nie zajmował za dużych powierzchni. Czasami mniej znaczy lepiej.

Gra światła

Przedpokoje w naszych mieszkaniach często są wąskie i długie. Taką przestrzeń trzeba bardzo dobrze oświetlić, by optycznie wydawała się bardziej przestronna. Stosując werniks metaliczny na ściany warto oświetlić ścianę punktowo lub liniowo, co podkreśli urok metalicznego połysku.

Lustro

Kolejnym bardzo ważnym elementem wystroju przedpokoju są lustra. Są one nie tylko bardzo funkcjonalne w przedpokoju, ale również spełniają bardzo ważną rolę dekoracyjną. Można zastosować lustro nie tylko na ścianie, ale również w drzwiach szafy.

Małe przestrzenie dzięki umiejętnemu zastosowaniu luster mogą optycznie się powiększyć. Osoby, wchodzące do przedpokoju będą miały wrażenie, że jest on przestronny i elegancki.

Przedpokój jest bardzo ważnym miejscem w naszym mieszkaniu, a jednocześnie bardzo trudnym do aranżacji. Warto zastosować kilka trików, które pomogą oszukać oko i sprawić, że przedpokój będzie miejscem eleganckim i niebanalnie zaaranżowanym.