Jaka jest najlepsza masa szpachlowa na pęknięcia i płyty gipsowe?

Producenci oferują bardzo wiele rodzajów mas szpachlowych, które przeznaczone są do zupełnie innych prac. Dostępne na rynku produkty różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim składem. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiednią masę szpachlową, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy albo zapoznać się z niniejszym artykułem.

Jaka masa do szpachlowania pęknięć?

Osoby, które chcą uzupełnić drobne ubytki, rysy i pęknięcia powinny jak najszybciej rozejrzeć się za rewelacyjnymi masami polimerowymi, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Dobrym wyborem jest także gotowa masa szpachlowa polimerowo-cementowa. Jeżeli w pierwszej kolejności zależy nam na wykonaniu szybkich napraw, to warto skorzystać z dobrodziejstwa szybkoschnących mas o idealnym odcieniu czystej bieli. Przy większych ubytkach specjaliści zalecają wykorzystanie mas wzmocnionych dodatkowo specjalnym włóknem szklanym.

Jakie masy szpachlowe do spoinowania płyt gipsowych?

Nieco trudniejszym zadaniem jest spoinowanie płyt gipsowych. Przy tego typu pracach także doskonale sprawdzą się polimerowe masy szpachlowe do beztaśmowego spoinowania. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto postawić na materiały, które w swoim składzie zawierają dodatkowo włókna celulozowe albo dyspersje tworzyw sztucznych. Dodatki te skutecznie redukują wszelkie obciążenia, które wynikają oczywiście z różnic łączonych materiałów. Jeżeli masa szpachlowa nie jest przeznaczona do spoinowania, to niezbędny jest oczywiście zakup taśm zbrojących. Jeżeli płyty gipsowe będą układane w łazience albo innym wilgotnym pomieszczeniu, to najbezpieczniejszym wyborem jest specjalna gotowa masa szpachlowa nadająca się właśnie do wilgotnych pomieszczeń. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby skorzystać z dobrodziejstwa tradycyjnych gładzi cementowych.