Jakie są ceny gładzi szpachlowej suchej oraz gotowej?

Gładź szpachlowa jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym materiałem budowlanym, który służy do wygładzania ścian, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Można ją położyć na tynk cementowo wapienny oraz zastosować do wykończenia płyt gipsowo kartonowych.

Struktura gładzi szpachlowej

Wybór gładzi szpachlowych na rynku budowlanym jest ogromny. Struktura tego produktu opiera się na bazie gipsu, dodatków dolomitu i kredy oraz materiałów pomocniczych.

W zależności od upodobań klienta w sklepach budowlanych są dostępne gładzie gotowe oraz w proszku, które to przed rozpoczęciem prac trzeba samodzielnie rozrobić z wodą.

Jakie są rodzaje gładzi szpachlowej?

Ogólnie na rynku budowlanym wyróżnia się cztery typy gładzi szpachlowej takie jak:

  • gładź gipsowa
  • gładź polimerowa
  • gładź wapienna
  • gładź cementowa

Każda z tych mas szpachlowych odznacza się nieco innymi parametrami oraz właściwościami. W celu uzyskania jak najlepszego efekty końcowego należy gładź szpachlową zawsze odpowiednio dobrać do rodzaju ściany oraz typu pomieszczenia.

Jaka jest cena gładzi szpachlowej

Cena gładzi szpachlowej w sklepach budowlanych zależna jest od wielkości opakowań. Chcąc zakupić 20 kilogramowe opakowanie dobrej jakości, suchej gładzi gipsowej trzeba liczyć się z wydatkiem około 20-30 złotych.

W ofertach wielu sprzedawców bardzo często można spotkać suchą, bezpyłową gładź gipsową. Produkt ten jest nieco droższy, bowiem za 20 kilogramowe opakowanie trzeba zapłacić około 30-45 zł. Niemniej bezpyłowa gładź gipsowa jest o wiele bardziej wygodna podczas szpachlowania, gdyż nie wytwarza ona uciążliwego pyłu.

O wiele droższe od suchych gładzi gipsowych są gotowe gładzie. Chcąc zakupić 25 kilogramowe opakowanie dobrego jakościowo gotowego produktu trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 45-60 zł.
Warto pamiętać o tym, że wydajność gotowej gładzi szpachlowej jest nieco mniejsza od wydajności jej suchych odpowiedników.