Jakie zastosowanie mają barwniki do betonu?

Barwniki do betonu są idealnymi środkami, dzięki którym można ożywić materiały budowlane. W dużej mierze to właśnie dzięki pigmentowi można nadać ciekawą barwę i stworzyć nietuzinkowy design. Wbrew nazwie barwniki można wykorzystać nie tylko do betonu. Pigment do betonu najprościej rzecz mówiąc to specjalna mieszanina drobno zmielonych substancji koloryzujących i wypełniaczy.

Jakie zastosowanie?

Barwnik do betonu doskonale nadaje się do zabarwiania masy szpachlowej, farb, emalii, tynków, masy do murowania i mas do fugowania. Pigmenty wyprodukowane są głównie do barwienia betonów elewacyjnych i architektonicznych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zabarwić beton towarowy i różnorodne wyroby betonowe. Dużym atutem barwników jest to, że są one mało szkodliwe, dlatego też nawet przy nieumiejętnym stosowaniu nie ma ryzyka narobienia większych szkód. Pamiętać należy jedynie o tym, aby podczas mieszania nie wdychać pyłu, który dodawany jest do mieszanki. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto jak najszybciej rozważyć zakup nie tylko specjalnej odzieży ochronnej, ale również maseczki przeciwpyłowej.

Łatwa i szybka pielęgnacja

Barwiony beton nie tylko bardzo ładnie się prezentuje, ale co najważniejsze jest łatwy w utrzymaniu czystości. Dzięki barwnikowi można uzyskać identyczną wytrzymałość jak glazura. Pigment do betonu nie wymaga również specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Większość producentów zaleca jedynie systematyczne lakierowanie co kilka lat. Jeżeli chodzi o samo mycie, to bez problemu można skorzystać ze zwykłego mopa. Barwnik do betonu stwarza bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Doświadczony projektant jest w stanie przygotować wiele unikalnych kompozycji. Pamiętać należy także o tym, że barwniki do betonu można oczywiście łączyć ze sobą, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej uzyskać jest niepowtarzalne warianty kolorystyczne.