Na jakie kluczowe elementy zwrócić uwagę, wybierając rękawice robocze ocieplane?

Na jakie kluczowe elementy zwrócić uwagę, wybierając rękawice robocze ocieplane?

Tanie rękawice robocze ocieplane niestety bardzo szybko się zużywają i co najgorsze nie spełniają swoich podstawowych zadań. Uważać należy przede wszystkim na chińskie rękawice robocze, które pod względem wykonania niestety pozostawiają bardzo wiele do życzenia.

Rozmiar ma znaczenie

Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście rozmiar rękawic roboczych ocieplanych. Producenci oferują swoim klientom zazwyczaj 6 rozmiarów rękawic (od 6 do 12). Rękawice robocze ocieplane o rozmiarze 6 zarezerwowana są głównie dla kobiet. Niestety nie ma jednolitych i znormalizowanych rozmiarówek, dlatego też jeżeli istnieje taka możliwość, to warto przymierzyć wybrane pary przed ich zakupem. Warto wspomnieć także o tym, że rękawice elastyczne zdecydowanie łatwiej jest dopasować do dłoni. W przypadku skórzanych rękawic roboczych muszą być one jednak idealnie dopasowane.

Niezawodne materiały

Wysokiej jakości rękawice robocze ocieplane koniecznie muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym materiałem do produkcji rękawic roboczych jest nylon oraz poliester. To właśnie z tych materiałów wykonuje się skorupę rękawic. Nie można zapominać także o naturalnej skórze, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej rękawice z nitrylu, lateksu oraz butylu. Materiały tego typu zapewniają doskonałą ochronę przede wodą i różnorodnymi chemikaliami. Ciekawą propozycją mogą okazać się także rękawice hybrydowe, które powstają z mieszanek skór i różnorodnych materiałów sztucznych.

Więcej produktów znajdziesz na https://www.bhp-gabi.pl/k90,ochrona-rak-ocieplane-i-termoodporne.html