Sklep z narzędziami – sklep prawdziwego mężczyzny

W powszechnej – i całkiem słusznej – opinii zakupy są domeną kobiet. Czynnością, której mężczyźni wręcz nie cierpią i unikają gdy tylko mogą. Wolą inne zajęcia… Są jednak pewne wyjątki – mianowicie wtedy, gdy zamiast sklepów z ubraniami czy kosmetykami mogą udać się do sklepów typu „sklep elektronarzędzia”. Tu mężczyźni przeobrażają się w prawdziwych zakupoholików, spędzają na zakupach długie godziny, nie chcą stamtąd wychodzić.

Dlaczego? Co takiego hipnotyzującego – z punktu widzenia mężczyzn – ma w sobie elektronarzędzia sklep? Czym takim ich urzeka czy wręcz omamia? Otóż sklep taki, to dla mężczyzn nie tyle sklep, co magiczne miejsce, gdzie znów mogą poczuć się „prawdziwymi mężczyznami”, majsterkowiczami z pierwszego zdarzenia – a nawet wręcz odkrywcami i konstruktorami. Lub tym małymi chłopcami sprzed lat, gdy uczyli się wiedzy majsterkowania od dziadków i ojców.

Sklep elektronarzędzia

Sklep z elektronarzędziami, nawet pod względem wystroju przypomina takie właśnie dziadkowe piwnice czy warsztaty, gdzie od podłóg po sufity przez wszelkie tajemne, dostępne gołym okiem (lub nie) schowki – piętrzą się pudła z gwoździami, wkrętami, śrubami, śrubkami. Gdzie znaleźć można wszelkiego rodzaju wiertarki, pilarki, druty, osuszacze, opalarki, młotowiertarki. Kompresory, , bruzdownice, latarki. Jednym słowem rzeczy i narzędzia, dzięki którym mogą nie tylko coś naprawić – lecz i stworzyć. Własnymi, męskimi rękami.