Szlifierki kątowe – jak je wybierać?

Do sprawnej pracy z metalem niezbędne są odpowiednie, trwałe i funkcjonalne narzędzia. Jednym z nich jest na pewno szlifierka.

Do czego ona służy?

Szlifierka kątowa z phuabc.com.pl/szlifierki-katowe ma za zadanie ciąć i szlifować metal (a także inne twarde materiały). Bardzo często używa się jej do przecinania: blachy, prętów zbrojeniowych, betonowych oraz ceramicznych elementów. Równie dobrze może posłużyć do zgrubnego szlifowania twardych powierzchni, na przykład do oszlifowania spawów. Szlifierka kątowa doskonale nadaje się do cięcia cienkich materiałów, ale bez problemu poradzi sobie również z tymi grubszymi. Jej dużą zaletą jest niska waga – znacznie ułatwia to pracę i manewrowanie urządzeniem. Należy pamiętać, żeby ze szlifierką obchodzić się delikatnie, docisk do materiału nie musi być zbyt mocny – i bez tego maszyna poradzi sobie świetnie z przecinaniem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając szlifierki kątowe, trzeba przejrzeć ich najważniejsze parametry. Będą to: średnica tarczy oraz moc urządzenia. Trzeba je dopasować do rodzaju materiałów, na których ma się zamiar pracować. Najnowsze modele szlifierek kątowych posiadają często system antywibracyjny, który znacznie podnosi komfort pracy operatora urządzenia.