Taryfa G12W – co to takiego i dla kogo została przygotowana?

W ostatnim czasie zauważyłeś, że Twoje rachunki za energię elektryczną są naprawdę bardzo wysokie? Dzieje się tak pomimo tego, że zwykle spędzasz naprawdę bardzo dużo czasu poza domem – szczególnie od poniedziałku do piątku? Nie masz pojęcia z czego wynika ten problem? Zależy Ci na tym, by zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy? Nie masz pojęcia, gdzie leży przyczyna tak bardzo wysokich rachunków za prąd? Zastanawiasz się jak w sposób skuteczny temu zaradzić? Szukasz sprawdzonych i dobrych porad? Jeżeli tak, to z pewnością powinieneś zapoznać się właśnie z tym tekstem – powstał on specjalnie z myślą o każdej osobie, która ma podobny do Ciebie problem. Serdecznie zapraszamy do jego lektury!

Taryfa G12W – co to jest?

Większość polskich dostawców energii elektrycznej posiada bardzo zróżnicowaną ofertę dostawy prądu dla swoich klientów. Oczywiście chodzi o to, by w jak największym stopniu dogodzić użytkownikom i spełnić ich preferencje. Dlatego właśnie dostawcy proponują różnego typu taryfy. Jedną z nich jest taryfa dwustrefowa G12W (https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/taniej-po-godzinach). W swoim założeniu została ona skonfigurowana w ten sposób, że od rana w poniedziałek aż do późnego wieczora w piątek, prąd jest w niej zdecydowanie droższy, natomiast od wieczora w piątek aż do rana w poniedziałek, jest on zdecydowanie tańszy. Taryfa przewiduje, także tani prąd we wszystkie ustawowo wolne od pracy dni – na przykład w Święta Bożego Narodzenia.

Taryfa G12W – kto powinien się na nią zdecydować?

Jest to taryfa dwustrefowa, która powstała specjalnie z myślą o wszystkich ciężko pracujących w tygodniu osobach, które i tak nie mają wówczas czasu na wykonywanie takich domowych czynności jak: pranie, sprzątanie czy gotowanie. Takie osoby zajmują się tym najczęściej w weekendy, a dzięki takiej taryfie osoby te nie muszą martwić się o bardzo wysokie rachunki za elektryczność. Jest to więc idealna opcja dla wszystkich osób, które najwięcej czasu spędzają w domach w weekendy oraz święta. Należy pamiętać o tym, że wiele firm energetycznych posiada jeszcze innego rodzaju taryfy i każdy w takiej ofercie znajdzie wariant dla siebie.