klej strukturalny

Wybór kleju strukturalnego

Kleje strukturalne zostały opracowane z myślą o bardziej wymagających zastosowaniach. Cechują się tym, że są wielozadaniowe, co znacząco obniża koszt związany z materiałem. Idealnie radzą sobie z wszelakimi wymaganiami oraz warunkami.

Kleje epoksydowe

Kleje epoksydowe najbardziej charakteryzują się sztywnością klejenie. Najczęściej są one jedno lub dwuskładnikowe. Świetnie nadają się do wypełniania większych szczelin na małych i średnich powierzchniach. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe. Sporym atutem tego typu klejów jest miarowe rozłożenie obciążeń, co bardzo pozytywnie wpływać będzie na dany materiał. Stosując tego typu klej, można jednocześnie obniżyć o sporą sumę koszty produkcji, bowiem substancja świetnie nadaje się do zastępowania klasycznych złączeń mechanicznych. Klej epoksydowy został stworzony z myślą o klejeniu różnego rodzaju materiałów. Świetnie sprawdzi się w przemyśle lotniczym czy motoryzacyjnym.

Kleje akrylowe

Klej akrylowy jest także stosowany do większych obciążeń bądź zastępowania klasycznych złącz mechanicznych. Jest bardzo wytrzymały i charakteryzuje się wysokim poziomem sprężystości. Dzięki swoim możliwościom, można znacznie zmniejszyć koszty produkcyjne. Akryl jest to materiał, który idealnie nadaje się do klejenia metalu z drewnem, szkłem oraz innymi tworzywami sztucznymi. Tego typu klej gwarantuje każdemu użytkownikowi sporą wytrzymałość oraz sztywność, która będzie konieczna do przenoszenia obciążeń. Szeroką ofertę tego rodzaju klejów można znaleźć np. na stronie Melkib.com.

klej strukturalny

Klej strukturalny silikonowy

Kleje silikonowe są odporne na wysokie temperatury i używane są do klejeń elastycznych. Tego typu kleje posiadają właściwości, które pochłaniają obciążenia dynamiczne, a także dają sposobność do przenoszenia większych obciążeń dzięki złączom klejowym. Klej silikonowy posiada wysoką kohezję oraz nada się do wielu różnych prac budowlanych.