Zastosowanie silikonów szklarskich

Wśród silikonów kwaśnych można wyróżnić silikony szklarskie, które wykorzystuje się zazwyczaj do uszczelniania powierzchni szklanych, takich jak okna.

Gdzie można stosować silikon szklarski?

Warto dodać, że dobra przyczepność dotyczy także porowatych powierzchni, takich jak cegły oraz drewno. Do fugowania płytek ceramicznych również można wykorzystać silikon szklarski zastosowanie znajduje też w innych pracach. Można w tym miejscu wymienić uszczelnianie instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, a także naprawa akwarium. Charakterystyczną cechą silikonu szklarskiego jest to, że jest wyjątkowo odporny na wahania temperatur. Dlatego nie straszna jest mu nawet temperatura -60 stopni Celsjusza, tak samo jak 200 stopni Celsjusza. Wysoka odporność na czynniki atmosferyczne sprawia, że jest to niezwykle uniwersalny i funkcjonalny produkt stosowany w budownictwie.

Cena silikonu

Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie do wszystkiego nadaje się silikon szklarski cena nie jest wysoka i wynosi 20 zł za opakowanie. Nie sprawdza się dobrze w przypadku okien PCV, ale za to można go wykorzystać do okien drewnianych i aluminiowych. Stosuje się go bezpośrednio na pomalowaną farbą akrylową ramę – https://budujmy.eu/pl/menu/silikony-szklarskie-1038.html. Silikon szklarski należy do kategorii silikonów kwaśnych i wydziela charakterystyczną, octową woń. Znacznie większą kategorią są jednak silikony neutralne, do których zalicza się uszczelniacz kamieniarski oraz dekarski. Czas schnięcia uszczelniacza dekarskiego jest inny niż w przypadku silikonów kwaśnych. Kolor preparatu to kryterium, według którego można podzielić silikony szklarskie. Najczęściej stosowany jest bezbarwny silikon, który najlepiej pasuje do szkła. Tworzy na powierzchni niewidoczną powłokę, ale trzeba pamiętać, żeby użyć małej dawki. Uszczelnianie okien to nie jedyne zastosowanie tego preparatu, ponieważ można go także wykorzystać do naprawy akwarium.